Anasayfa / Genel / Twitch Drop Nedir?

Twitch Drop Nedir?

Twitch drop nedir pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bazı yayıncıları izlerken drop gibi bir kavramlar karşılaşan izleyiciler, drop ne demek bilmediklerinde büyük bir fırsat kaçırmış oluyorlar. Tüm kanallarda olmasa da bazı kanallarda kullanılan drop özelliği izleyicilerin hem izleyip hem de kazanmasını sağlamaktadır. Bu yazımızda Twitch drop nedir detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Twitch Drop Ödülleri Nedir?

Twitch drop, oyun içi ganimet kazanmanızı sağlayan bir kampanyadır. Drop için drop desteği olan kanalların yayınlarını izlemeniz gerekir. Drop sisteminde bulunan kanalların sohbet kısmında drop ödüllerinden bahsedilir.

Drop envanter sayfasından kazandığınız dropları görebilirsiniz. Drop ödülleri alabilmek için Twitch hesabınızı oyun geliştiricinin hesabına bağlamanız gerekir. Bağlantıyı sağladıktan sonra “Tüm Kampanyalar” kısmına giderek aktif olan tüm drop kampanyalarını görebilirsiniz. Dropları nasıl kazanacağınıza dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Twitch Drop Nasıl Kazanılır?

Twitch’te droplar görev tabanlı ve zaman tabanlı olmak üzere ikiye ayrılır. Yayının sohbet kısmında drop ödülün türü ve neler yapmanız gerektiği verilir. Görev tabanlı drop kazanmak için izlediğiniz yayıncının belirlenen görevleri tamamlamasını izlemelisiniz. Yayıncı görevleri tamamladıkça ganimetleriniz artar. Sohbetin üstündeki “ödül talep et” düğmesine tıklayarak ganimetinizi talep edebilirsiniz.

Eğer zaman tabanlı bir drop ise belirli bir süre boyunca yayından ayrılmadan izlemeniz gerekir. Siz izledikçe drop ilerleme çubuğu dolar. İlerleme dolduktan sonra ödüllerinizi talep edebilirsiniz.

Hakkında sedatdas

Check Also

Brawl Stars Avengers Mod Nasıl İndirilir?

Brawl Stars Avengers modu nasıl indirilir pek çok oyuncu merak ediyor. Mobil oyunlar arasında efsaneleşmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir