Anasayfa / Genel / Geforce Now Nedir? Nvidia

Geforce Now Nedir? Nvidia

Game+, Nvidia ile yaptığı anlaşmayı duyurduktan sonra herkes Geforce Now nedir merak etmeye başladı. 2015 yılından beri dünyanın çeşitli yerlerinde hizmet veren bu platformun 15 Şubat 2021 tarihi itibariyle Türkiye’de beta sürecine başlaması büyük ses getirdi. Bu yazımızda GeForce Now platformu hakkında merak edilen birçok soruyu yanıtlandıracağız.

GeForce Now Nedir?

GeForce Now, bulut teknolojisiyle çalışan oyun servisidir. Bu platform tüm cihazlarda sorunsuz oyun deneyimi yaşamanızı sağlar. Yüksek sistem gereksinimlerine sahip oyunları, kendi süper güçlü bilgisayarlarında çalıştırarak bulut teknolojisiyle sizin ekranınıza iletir. Tüm cihazlar yüksek donanımlı cihazlara dönüşür.

GeForce Now Ne İşe Yarar?

Dijital oyun sektörü giderek gelişiyor. Her geçen gün yeni oyunlar çıkıyor. Birçok oyun olduğu için rekabetten sıyrılmak isteyen oyun geliştirici firmalar, daha gerçekçi olması için oyunları yüksek ses ve görüntü grafiklerine sahip olarak geliştiriyorlar. Hal böyle olunca oyunların sistem gereksinimleri giderek daha güçlü donanımlara ihtiyaç duyuyor.

Donanım özellikleri güçlü olan cihazlara sahip olmayan kişiler oyun deneyiminden mahrum kalıyor. GeForce Now oyuncuların bu durumu yaşamaması, herkesin istediği oyunu oynayabilmesi için hizmet veriyor. Herhangi bir cihazdan GeForce Now’a girilerek yüksek kalitedeki oyunlar kasma, donma olmadan çalıştırılıp oynanabiliyor.

GeForce Now Nasıl Kullanılır?

GeForce Now’ı kullanabilmek için platforma kaydolmanız ve GeForce Now programını indirmeniz gerekir. Kaydınızı tamamlayıp programı indirdikten sonra Steam, Epic Store gibi hesaplarınızla eşleşerek kütüphanelerinizde bulunan oyunları oynayabilirsiniz. Ayrıca platformda ücretli ve ücretsiz olarak pek çok oyun bulunuyor; bu oyunları oynamak için GeForce Now kütüphanenize eklemeniz yeterlidir.

GeForce Now’da Hangi Oyunlar Yer Alıyor?

GeForce Now 1000’in üzerinde oyunu desteklemektedir. Platformda güncel oyunların yanı sıra eski oyunlar da bulunur. Bu nedenle oyun yelpazesi oldukça geniştir. GeForce Now’da oyunlara erişim sağlayabilmeniz için Steam, Epic Store veya Uplay hesaplarınızda oyunları satın almış olmanız gerekiyor.

GeForce Now’da en çok oynan popüler oyunlar Fortnite, Rainbow Six: Siege, The Division 2, F1 2019, Wolfenstein: Youngblood, The Witcher 3: Wild Hunt, Metro Exodus’dur. GeForce Now’da şu anda bulunmayan bazı oyunların önümüzdeki süreçte servise dahil edilecektir.

GeForce Now Fiyatı Ne Kadar?

GeForce Now’ın hem ücretsiz hem de premium paketi vardır. Yani GeForce Now’ı ücretsiz kullanmak mümkündür. Ücretsiz paketin sağladığı imkanlar kısıtlı olduğundan kullanıcıların çoğu premium paket almayı tercih etmektedir.

GeForce Now fiyatı 50 TL olması bekleniyor. Yurtdışında aylık ücreti 5,49 eurodur. Premium pakette standart erişim, uzun oturum süresi ve aktif RTX bulunuyor. Ücretsiz pakette ise standart erişim, 1 saatlik oyun süresi ve sınırlı kapasite bulunuyor. GeForce Now’da kullanıcı yoğunluğu oluştuğu saatlerde ücretsiz paket sahibi olan kullanıcılar kuyrukta bekleyebilir. Premium paket sahibi kullanıcılar beklemeden istedikleri zaman oyuna girebilir. 

GeForce Now Performansı Nasıl?

GeForce Now hakkında en merak edilen konulardan birisi performansının nasıl olduğudur. Bulut teknolojisi internet bağlantısıyla çalıştığından birçok kişi GeForce’dan beklediği performansı alamayacağını düşünüyor. 

GeForce Now, internet bağlantısıyla Nvidia’nın güçlü bilgisayarlarına uzaktan erişmenizi sağlar. Böylece sistem gereksinimleri yüksek olan oyunları cihazınızdakinden daha yüksek bir performansta oynarsınız. Eğer internet bağlantınız oldukça iyiyse; yani kopma ve yavaşlamalar olmuyorsa GeForce Now oldukça iyi performans gösterir.

İnternet bağlantınız yavaşladığında gecikme süresi oluşabilir veya görüntü kalitesi düşebilir. Bu nedenle GeForce Now kullanacak bir kişinin 60 fps 720p için en az 15 Mbps, 60 fps 1080p en az 30 Mbps hızda internete sahip olması gerekir.

Hakkında sedatdas

Check Also

Brawl Stars Avengers Mod Nasıl İndirilir?

Brawl Stars Avengers modu nasıl indirilir pek çok oyuncu merak ediyor. Mobil oyunlar arasında efsaneleşmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir